Hrdinovia za čistejšie mesto

Autor: Seniori v pohybe | 6.11.2018 o 8:00 | (upravené 6.11.2018 o 8:24) Karma článku: 2,18 | Prečítané:  336x

„Životné prostredie nám nie je ľahostajné“ aj to sú slová senioriek, ktoré pridali ruky k dielu a prišli pomôcť na brigádu pre čistejšie okolie.           

Akcia na vyčistenia okolia Štrkoveckého jazera prišla spontánne, pri prechádzke nordic walking, ktorú organizuje občianske združenie Seniori v pohybe, každý pondelok ráno. Jedna seniorka sa posťažovala: „Ten neporiadok okolo jazera je naozaj neúnosný a už sa na to nemôžem pozerať“.

Potom už len bolo na nás, spojiť sa s organizáciou, ktorá by celú akciu vedela zorganizovať a pomohla nám s materiálnym vybavením. Nakoniec sme oslovili organizáciu Zelená hliadka, ktorá pôsobí v Bratislave už sedem rokov a zároveň má skúsenosti s brigádami, čistením rôznych lokalít.

Nakoniec sa ukázalo, že to bola dobrá voľba. Chlapci sú naozaj z fachu a dokázali odniesť aj väčší objem neporiadku, ktorý by sme my, neodniesli. A to som ešte nespomenula dodávku, ktorú mali k dispozícii.

Na začiatku brigády seniorky dostali rukavice, igelitové vrecia a zberač na odpadky. Spolu s mladými chlapcami zo Zelenej hliadky sa rozdelili do skupín. Potom sa oficiálne začala brigáda a všetci sa rozpŕchli, aby dobrovoľne zbierali odpadky zo zeme. Sprevádzal nás dobrý pocit, trocha potu a veľa dobrej nálady.

Našli sme rôzne veci od cigaretových ohorkov, igelitových vreciek, až po železo. Rôznorodé veci, ktoré neskončili v odpadkovom koši ale na trávnatom poraste. Človeka to naozaj zamrzelo, no dôležité bolo pracovať. Podarilo sa nám vyzbierať naozaj kopu vriec. Na konci sme ani neverili, kde sa to všetko vzalo.

Seniorka sa nám po brigáde priznala, že sa cítila byť užitočná, čo pokladám za dôkaz toho, že brigáda mala naozaj zmysel. Dokázali sme, že aj medzigeneračná akcia má v dnešnej dobe svoje miesto. Tešíme sa, že po brigáde sme dostali pozvanie na kávu a čaj od miestnej prevádzky. Čo je dôkaz toho, že našu prácu ocenili aj domáci.

 Link na Seniori v pohybe o.z. na facebooku - https://www.facebook.com/seniorivakcii/?modal=admin_todo_tour Webová stránka Zelenej hliadky http://zelenahliadka.sk/    
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Od 3. júna budú môcť otvoriť všetky vnútorné športoviská

Slováci budú môcť od stredy vycestovať do ôsmich krajín až na dva dni bez povinnej karantény po návrate.

Urastení náckovia na roztrhanie

Súd dnes odsúdil vinníkov brutálnej bitky pred barom Mariatchi. Stalo sa tak v ich neprítomnosti.


Už ste čítali?